این دو نفر


کمی هم خبر خوب

دوشنبه ۱۳۸٦/٥/۱٥

از گرانی بنزین زیاد می‌شنویم. عکس‌های اعدام‌های اخیر هم که در هر وبلاگی هست. خبر بد که کم نیست ولی برای شادی روح خودمان هم که شده کمی هم خبر خوب بشنویم:

1- تیم بسکتبال ایران بی‌هیچ سر و صدایی به المپیک راه پیدا کرد. مسابقه‌ی قشنگی بود که با یک سرود شل و ول تمام شد. البته صدا و سیما کم کم  به اهمیت قضیه پی برد و تا شب چند بار این مطلب را به عنوان خبر خوش اعلام کرد. ایرانیان مقیم دبی این پیروزی را در خیابان‌ها جشن گرفتنذ. ایرانیان مقیم داخل چه می‌کردند؟

2- رئیس‌جمهور از تیم‌های والیبال و دومیدانی به خاطر پیروزی‌های چشمگیرشان تقدیر کرد، به هر بازیکن یک پژو هدیه داد و به تیم فوتبال گفت که از این تیم‌ها یاد بگیرد. من همیشه معتقدم که بین تیم‌های ورزشی ایران بی‌لیاقت‌ترین تیم، تیم فوتبال است که اتفاقا بیش‌ترین توجه‌ها را هم به خود معطوف کرده. درک این مطلب از سوی دولت، قدم خوبی در جهت شایسته سالاری محسوب می‌شود.    

3- سازمان بازرسی کشور اعلام کرد که پیش‌دانشگاهی پرهزینه و بی‌فایده است و باید حذف شود و دروس آن با دانشگاه تلفیق شود.

4- امسال نیروهای مسلح تعداد معافیان نخبه را افزایش داد. 100 نفر اول رشته‌ی ریاضی، و 50 نفر اول بقیه‌ی رشته‌ها به شرط انجام یک پروژه‌ی تحقیقاتی از سربازی معافند. فکر خوبی هم هست که هم باعث افزایش منابع علمی نیروهای مسلح می‌شود و هم عده‌ای را از کلاغ‌پر رفتن نجات می‌دهد!