این دو نفر


ماهواره ممنوع است!

چهارشنبه ۱۳۸٦/٧/٤

نمی‌دونم مصاحبه‌ی رییس‌جمهور با خبرنگار آمریکایی رو که دو سه روز پیش انجام داد، دیدید یا نه. عمده‌ترین ایرادی که به نظر من، جواب‌های آقای رییس‌جمهور داشت، رعایت نکردن ادب و نزاکت در گفتار بود.  پاسخ‌های رییس‌جمهور در اکثر موارد منطقی بود و دلیلی نداشت پوزخند و توهین رو قاطی حرف‌هاش بکنه. گفتن جمله‌هایی مثل "شما انگار اصلاً خبر ندارید. شاید مسافرت رفته بودید!" به یک خبرنگار، نتیجه‌ای جز عصبی کردن اون خبرنگار و از بین رفتن احترام متقابل، در بر نداشت.

یکی از سؤال‌هایی که خبرنگار آمریکایی از آقای رییس‌جمهور پرسید این بود که چرا استفاده از ماهواره در کشور شما ممنوع است. و این هم جواب آقای رییس‌جمهور:

"ممنوعیت استفاده از ماهواره تو کشور ما یه قانونه که مجلس تصویب کرده و نماینده‌های مجلس رو هم خود ِ مردم انتخاب می‌کنند. البته استفاده از ماهواره خیلی هم ممنوع نیست آ! مردم الان به صورت گسترده، دارن استفاده می‌کنند. فقط نباید مأمورهای نیروی انتظامی ببینند!!!"

نمی‌تونم تصور کنم که آقای خبرنگار (و بقیه‌ی شنونده‌های غیرایرانی این مصاحبه) بعد از شنیدن این حرف، چه برداشتی از وضعیت قانون تو کشور ما کرده‌اند.