این دو نفر


وقایع اتفاقیه

پنجشنبه ۱۳۸٦/٧/٢٦

1- دو روز پیش، سه‌شنبه، ساعت 3 بعد از ظهر، آقای جوزف تیلور، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل سال 1993 در سالن جابر دانشکده‌ی شیمی دانشگاه شریف سخنرانی داشتند. طبیعتاً من به همراه دوستانم از دانشکده‌ی فیزیک بسیار مشتاق شرکت در این برنامه بودیم، اما متأسفانه به علت استقبال وصف‌نشدنی دانش‌جوها از این سخنرانی، بعد از دقایقی نشستن در بیرون سالن و تماشای سخنرانی داخل سالن به وسیله‌ی دوربین‌های مدار بسته، با کمبود اکسیژن مواجه شدیم و محل رو ترک کردیم! این سخنرانی به صورت مستقیم در پایگاه اینترنتی دانشگاه شریف پخش می‌شد که ما ترجیح دادیم از اون طریق مراسم رو دنبال کنیم. البته سیما جان در سالن بوده‌اند و توضیحات خوبی هم راجع به سخنرانی نوشته‌اند. چند تا عکس هم از بیرون سالن جابر گرفته‌ام که می‌تونید ببینید. (ببخشید که کیفیت عکس‌ها پایینه!)

 

 

 

 

 

 

۲-  گلدون کوچولوی من! درسته پاییز شده، شما چرا به دل گرفتی؟!

3- سریال "خانه سبز" هر روز صبح ساعت 9 از شبکه‌ی دو پخش می‌شه. قسمت اولش رو یک‌شنبه‌ای که گذشت، دیدم. احساس می‌کنم خاطرات گذشته بهم حمله کرده اند! به طرز عجیبی، تک‌تک ِ جمله‌های این سریال یادم مونده بود!

4- توی مدرسه، معلم راهنمای یک پروژه‌ی دانش‌آموزی بین‌المللی با عنوان "گرم شدن زمین" هستم. به نظر من یکی از دلایل گرم شدن زمین، روشن بودن لپ‌تاپ منه! مدتیه اون‌قدر داغ می‌کنه که دیگه نمی‌تونم بذارمش روی پام!

پی‌نوشت بی‌ربط: از حمیده خواسته بودم وقایع روز 1/5/86 رو بنویسه. از خیاط‌باشی هم خواسته بودم الگوی بالاتنه و آستین یاد بده، یا یه کتاب خوب و ساده در این باره معرفی کنه. حمیده جان و خیاط عزیز! من هنوز منتظرم که پاسخ بدید. حتی اگه پاسخ‌تون این باشه که "دوست ندارم بگم!"، من تحمل شنیدنش رو دارم آ!