دروغ بد است، لطفا!

قبل‌ترها که دوستام جوون‌تر بودند و اکثرا هم دم‌بخت، روز سیزدهم که می‌شد، بعضی‌هاشون می‌رفتند توی وبلاگ‌شون یا هر جای دم دست دیگه‌ای، می‌نوشتند که متأهل شده‌اند و بعد از این که ملتی سیل تبریک رو جاری می‌کردند، آخر شب می‌اومدند می‌نوشتند: «هه هه! دورغ سیزده بود!». حالا هم که اکثر دوستان متأهل هستند، روز سیزدهم میان توی فیس‌بوک یا توی استاتوس‌شون می‌نویسن که داریم بچه‌دار می‌شیم! راستش همون‌قدر که از شنیدن این خبرها خوشحال می‌شم، ده برابر بیش‌ترش ناراحت می‌شم وقتی که می‌فهمم سرکاری بوده. این وسط، منم که ساده و جیگر*، اگه ده بارم یه همچین خبری رو توی یک روز بخونم، دست آخر شاید صرفا برام جالب بشه که چطور همه‌ی آدم‌ها با هم توی یه روز یه هو فهمیدند که دارن بچه‌دار می‌شن! وگرنه که به سرکاری بودن خبر مطلقا شک نمی‌کنم!

خلاصه که حس خوبی ندارم از این شوخی ِ معروف به «دروغ سیزده». الانم اومدم این یادداشت رو بنویسم که بگم خانم‌ها و آقایان! دروغ بَده، به خداچه دروغ سیزده باشه، چه بازی مافیا باشه، چه حرف‌های یه رییس‌جمهور باشه.

* من خر نیستم، من خر نیــــستم، من خر نیـــــــــــستم!

/ 5 نظر / 27 بازدید

آی گفتی. دروغ مثل دزدیه. حتی بدتر. دزدی حقیقت. بهتره همون ساده لوح باشی

علیرضا

"قبل‌ترها که دوستام جوون‌تر بودند" ای بابا یعنی دیگه دوست جوون هم سن و سال من نداری؟

نرگس ح

الهی بگردم زهرا!!!!!!! دلم خواست بغلت کنم اینقدر تو نازی!

امین

دروغ سر منشا این اقیانوس بدی و زشتی هست که همه ما را در بر گرفته . دروغ بد است لایک

نینا

یکی اینجا منو تو فیس بوک دعوت کرد به یه ایونت (چند روز قبل از ۱۳ام)، از طرف انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه UBC. موضوع ایونت هم این بود که خاتمی قراره تو آوریل ۳ روز بیاد ونکوور و یک شب رو قبول کرده بیاد در جمع دانشجویان ایرانی!! چه خون و خون ریزی که سر این جریان بین دوستان پیش نیومد در راستای اینکه اگر گذاشتن خاتمی از کشور خارج شه، چه بلایی باید به سرش آورد!! آخ اون موقع که فهمیدم دروغه نمیدونی چه حس بدی بود!! خیلی!!!!