گُلِ نازِ من

دیروز برای اولین بار باهاش حرف زدم. نزدیک به سه سال هست که می‌شناسمش. دختری که امسال کلاس سوم دبیرستانه و مادرش تقریباً هم‌سن منه. سه ساله که هزینه‌ی تحصیلش رو تقبل کردم و ماهیانه مبلغ ناچیزی براش می‌فرستم. توی کارنامه‌ی پارسالش دیدم که نمره‌ی فیزیکش کم شده در حالی که نمره‌ی ریاضی‌ش خیلی بالاست. توی گزارش هزینه‌هاش نوشته بودند که فیزیکش ضعیفه و به کلاس تقویتی احتیاج داره. دیروز برای اولین بار بهش زنگ زدم که بگم من چهارده ساله که دانش‌جو، معلم، محقق فیزیک بودم و هستم و چه حیف که پیشش نیستم تا خودم بهش فیزیک یاد بدم.
اما دیروز فهمیدم که چقدر بیش‌تر از نیازی که اون به من داره، من به اون نیاز دارم.
بهش گفتم عکست رو کنار دار قالی دیدم و می‌دونم که توی قالیبافی به مامانت کمک می‌کردی. گفت که ما خیلی اصرار کردیم که بتونیم از «بنیاد کودک» آدرس شما رو بگیریم و یکی از قالیچه‌هایی که بافتیم براتون بفرستیم. ولی گفتند نمی‌شه آدرس‌تون رو به ما بگن.
و من دیروز فهمیدم که «بخشنده» بودن به وسعت مالی خیلی ربط نداره! به وسعت قلب آدم‌ها ربط داره...
پیشنهاد می‌کنم به این‌جا یه سر بزنید: http://www.childf.com/
نه به خاطر بچه‌هایی که نیازمند کمک‌های شما هستند. به خاطر خودتون که نیازمند کمک به این بچه‌ها هستید.
/ 7 نظر / 155 بازدید
سمیه بانو

دلم آروم گرفت. کاش همه آدم ها انقدر خوب باشن.

هنا

ای جانم! ممنون زهرا که در مورد این موسسه و تجربه خوبت نوشتی، یادمه پارسال سرش کلی بحث بیخود شد. من هم هروفت حالم گرفته ست یکی از راهکارهام همین کمک ناچیز مالی (یعنی خیلی ناچیز!) به این موسسه هاست، به این نیت که به دست یه کودک نیازمند یا بیمار برسه، حس می کنم همون لحظه که این کارو می کنم حالم بهتر میشه (میگن که صدقه قبل ار رسیدن به دست نیازمند اول به دست خدا میرسه راست میگن.)

بهنام

سلام. یکی از دوستهای من میخواهد همانند شما کفیل یکی از این بچه ها شود ولی می خواهد مطمئن شود این پول بدست اینها میرسد؟ ظاهرا این بنیاد با اتهام پولشویی مواجه بوده. آیا شما که تجربه دارید از رسیدن این پول به دست آن ها مطمئنید و سوال بعد اینکه شما از داخل به این ها پول میدهید یا از حسابی در خارج کشور؟ http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF_%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9

یاسمن

چرا نیستی خانمی؟ وبلاگ دیگه ای هم داری؟

بسیار زیبا

خورشید

از پرتقال من مرجان فرساد به اینجا رسیدم. خوندم..خوندم.. فکر کردم که چقدر دلم می خواد دوستی مثه شما داشته باشم. نمی نویسید دیگه انگار..حیف

زهرا

دوست عزیزی که پیغام خصوصی داده بودید و گفته بودید می‌تونید تحت شرایطی تدریس خصوصی به صورت رایگان انجام بدید، آدرس ای‌میل رو ننوشته بودید. ممنون می‌شم اگه آدرس ای‌میل‌تون رو برام بنویسید.