اتفاقات نادر!

در جریان کارهای فارغ‌التحصیلی گذارمان به اداره‌ی امور خوابگاه‌ها افتاد. زهرا کارت خوابگاهش را که دو سال موقع ورود به نگهبان خوابگاه نشان داده بود و هر ترم آن را برای تمدید کردن به  مسوولین خوابگاه داده بود، به کارمند محترم تحویل داد. کارمند محترم دقایقی با تعجب به کارت نگاه کرد و گفت چرا رویش نوشته خوابگاه زنجان؟ طبعا جواب زهرا این بود که این سوالی است که من باید از شما بپرسم.

در جواب تعجب کارمند محترم، به اعتماد به نفس بالای ایشان تبریک گفتم. دوستان محترمی که با سیستم اداری دانشگاه‌ها آشنا هستند حتما دلیل این تبریک صمیمانه را خوب درک می‌کنند. در سیستم دانشگاه، تنها، موارد اداری‌‌ای از دقت بالا برخوردار هستند که به گرفتن پول از دانشجو مربوط می‌شوند.

در آخر هم به کارمند محترم که ادعا می‌کرد چنین اشتباهی خیلی عجیب است گفتم یعنی شما واقعا به دقت سیستم اداری دانشگاه بیش‌تر از سیستم نیروی انتظامی اطمینان دارید؟ آخر، هفته‌ی پیش برای عمه‌ی من که امتحان رانندگی داد یک عدد گواهینامه‌ی پایه یک صادر شد که هم اکنون بدون اینکه کسی پی‌اش را بگیرد از داشتن آن لذت می‌برد و با آن به آقایان فامیل پز می‌دهد!

پ. ن. برای دوستان غیر شریفی عرض کنم که خوابگاه زنجان خوابگاه پسرانه‌ی شریف است و شاید علت تعجب کارمند محترم هم ناشی از این است که اختلاط دخترانه‌ها و پسرانه‌ها در کشور ما به هر شکلی خیلی بدتر از اشتباه در نوع گواهینامه است.

 

/ 1 نظر / 3 بازدید