پیامی از طرف اینترنت وطنی

گوگل‌پلاس به هزار مصیبت بلاخره نمایان شد. شرم دارم بگم از گوگل‌پلاس استفاده می‌کنم، بعد از اون بلایی که گوگل لعنتی بر سر گودر نازنین‌مون آورد. هر چقدر هم که گوگل‌پلاس بخواد شبیه به گودر باشه، اما یه خاصیت خیلی مهم گودر رو نداره و اون هم نمایش کامل متن یک صفحه است. بنده هر چی چیزمیز به دستم رسید روی مرورگرم سوار کردم تا چنین خاصیتی در گوگل‌پلاس به دست بیاد،‌ اما نشد که نشد. حالا بعد از اون همه تلاش، یه دکمه‌ای پایین هر مطلب هست که با فشردنش، متن کامل نمایش داده می‌شه. قابل تحمله، فقط به اندازه‌ی یک کلیک به زحمتش اضافه شده. اما امشب، این‌جا در وطن عزیزم، ایران، با فشردن اون دکمه با پیغام زیر روبه‌رو شدم:

کارساز همه‌ی گزینه‌های خود را پیش از آنکه این صفحه را به شما بدهد آزمایش کرد.

404 Not Found

شما به دنبال چیزی هستید که هم‌اکنون اینجا نیست.

همواره می‌توانید جست‌وجو را امتحان کنید یا مروری بر بایگانی‌ها داشته باشید.

هنوز امیدتان را از دست ندهید.

این یادداشت رو به خاطر جمله‌ی آخر این پیغام نوشتم. گاهی لازمه موقعی که فکر می‌کنی هیچ راهی واسه حل مشکل پیدا نمی‌کنی و همه درها بسته به نظر می‌رسند، یه نفر بهت هشدار بده که «هنوز امیدتان را از دست ندهیدبعد از اون همه لعن و نفرین که بر اینترنت وطنی فرستاده بودم، با خوندن این هشدار، امشبم شیرین شد. نه این که مشکلی حل شده باشه ها، اما یادم افتاد که انسان به «امید» زنده است. هر چقدر هم که بازنده‌ی زندگی باشیم اما تا لحظه‌ی آخر باید یادمون باشه که «امیدمان را از دست ندهیم.»

/ 2 نظر / 31 بازدید
محمدرضا

همیشه به یاد داشته باش امید چیزه خوبیه ، شاید بهترین چیزه و چیز هایه خوب هیچ وقت از بین نمی رن .

امین

امید چه واژه قشنگیه بعضی وقتا فقط با دیدنش هم حس عوض می شه یه جرقه های کوچکی ازش را تو وجودت حس می کنی همیشه به امیدمان امید داشته باشیم حتی اگه سوسویی بیش نباشد [عینک]